برج خنک کننده جریان اجباری

برج خنک کننده جریان مکانیکی
خرداد ۲۲, ۱۳۹۹
کاهش مصرف آب برج خنک کننده
تیر ۱۲, ۱۳۹۹

برج خنک کننده جریان اجباری

نوعی از برج خنک کننده جریان مکانیکی , که در این نوع کولینگ تاور در قسمت ورودی هوا , فن تعبیه شده است  و هوا را به درون برج خنک کننده می کشد برج خنک کننده جریان اجباری است. فن برج خنک کن جریان اجباری به خاطر نیاز به فشار استاتیکی بالا معمولا از نوع سانتریفیوژمی باشد و همچمین در برج های خنک کننده بزرگ فن های محوری بزرگ جهت به جریان انداختن هوابه کار گرفته می شوند . در این نوع برج خنک کننده فن و الکتروموتور به راحتی در دسترس است ، سرویس آن به راحتی انجام می شود و همچنین در معرض بخار آب و مواد شیمیایی خارج شده از برج خنک کن قرار نمی گیرد.

ویژگی های کولینگ تاور جریان اجباری

کولینگ تاور جریان اجباری در ابعاد بزرگ معمولا از جنس بتن ساخته می شوند و و همچنین کولینگ تاور جریان اجباری در سازه های کوچکتر معمولا از جنس فلز ساخته میشود. این نوع کولینگ تاور برای اکثر صنایع مناسب است و همچنین از لحاظ ساخت اقتصادی می باشد. برج خنک کننده جریان اجباری بزرگ مورد استفاده در صنایع بر اساس نیاز های کاربری طراحی و ساخته می شود.

برج خنک کننده جریان اجباری

 کولینگ تاور جریان اجباری چگونه عمل میکند؟

آب از طریق لوله ورودی به برج خنک کننده وارد شده و توسط نازل ها به سمت پایین بروی پکینگ ها پاشیده می شود و همزمان هوا به وسیله فن به داخل برج دمیده می شود و به سمت بالا حرکت کرده با آب تماس می یابد. انتقال حرارت و جرم میان آب و هوا صورت گرفته و آب خنک می شود. سپس هوا از قسمت بالای دستگاه خارج می شود.

برج خنک کن جریان اجباری را می توان هم به صورت برج خنک کننده جریان متقاطع و هم به صورت برج خنک کننده جریان مخالف ساخت. این نوع کولینگ تاور ها از ابعاد کوچک تا ابعاد بسیار بزرگ ساخته می شوند و در صنایع مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرند.

قطعات برج خنک کننده جریان اجباری :

سازه اصلی
فن و الکتروموتور
پکینگ
قطره گیر
سیستم توزیع آب
حوضچه

جهت خرید یا تامین قطعات برج خنک کننده با پرتو تهویه تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۲۶۹۳۰۲

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *