برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کننده دسته دو
برج خنک کننده دسته دو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷
نگهداری برج خنک کننده
شهریور ۳, ۱۳۹۷
نمایش همه
برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کننده هیبریدی ترکیبی از خنک کننده خشک و تبخیری(مرطوب) است که در یک ساختار واحد قرار میگیرند. یکی از بزرگترین مصرف کنندگان آب، سیستم خنک کننده نیروگاه های سوخت فسیلی است.آب به عنوان یک منبع طبیعی حیاتی شناخته شده است، با استفاده از راه حل های خنک کننده هیبریدی به طور چشمگیری می توان سالانه آب مصرفی را کاهش داد.

هدف سیستم برج خنک کننده هیبریدی، کندانسور با کمترین درجه حرارت ممکن و مقاوم در مقابل تغییرات فصلی در دمای محیط و رطوبت نسبی است.ایده ترکیب سیستم های خنک کننده خشک و مرطوب به منظور استفاده از مزایای هر دو سیستم که به صورت خنک کننده هیبریدی شناخته میشود،مورد بررسی قرار گرفت. در طول دوره های آب و هوایی مختلف مقدار قابل توجهی از حرارت توسط انتقال گرما و تبخیر با سیستم برج خنک کننده حذف میشود،این باعث کاهش مصرف آب نسبت به خنک کننده معمولی میشود.

برج های خنک کننده ترکیبی شامل پوسته پشتیبانی است،که میزان نفوذ هوا بین سطح زمین و لبه پایین تر را پوشش می دهد.علاوه بر خنک سازی بخش مرطوب،عملکرد اصلی آن جریان هوای گرم است.سیستم های حفاظت از آب در سال های اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده اند.

سیستم های خنک کن هیبریدی به دو دسته تقسیم میشوند :

  • در سیستم جریان موازی وضعیت ورودی مایع در هر بخش یکسان است.به عنوان مثال در سیستم جریان هوا موازی، شرایط ورودی هوا بخش های مرطوب و خشک از سیستم هیبریدی یکسان است.
  • یک سیستم جریان سری، به طور پیوسته سیال از طریق سیستم ترکیبی حرکت می کند.به عنوان مثال، دمای خروجی جریان آب سری یک بخش دمای جریان ورودی بخش زیر است.

به طور کلی،سیستم های هیبریدی بر اساس مسیر های هوایی و آب در موازی ، سری و یا ترکیبی از موازی و سری اتفاق می افتد.

جهت اطلاع از قیمت برج خنک کننده و کاتالوگ برج خنک کننده با شرکت پرتوتهویه تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس:  ۰۹۱۲۲۲۶۹۳۰۲

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *