نگهداری برج خنک کننده در زمستان
اسفند ۷, ۱۳۹۸
برج خنک کننده جریان طبیعی
اسفند ۲۳, ۱۳۹۸
کاهش مصرف آب برج خنک کننه

کاهش مصرف آب برج خنک کننه

انواع شیرآلات برج خنک کننده

انواع شیرآلات برج خنک کننده  جهت کنترل و تنظیم جریان آب برج خنک کننده به کار می روند و شامل موارد زیر  می باشد :

شیر های قطع جریان

شیر های کنترل جریان

شیر های آب جبرانی

اینکه چه تعداد و چه نوعی از شیر آلات در برج خنک کننده استفاده شود به نوع و سایز برج خنک کننده و همچنین کاربری کولینگ تاور وابسته است.

 بررسی انواع شیر آلات برج خنک کننده:

شیر قطع جریان

این نوع از شیر ها معمولا از نوع پروانه ای یا کشویی هستند و در هر دو نوع برج خنک کننده جریان متقاطع یا برج خنک کننده جریان مخالف مورد استفاده قرار می گیرند. از این شیر ها برای کنترل جریان برج هایی با چند جریان ورودی و یا قطع جریان در برج های چند سلولی استفاده می شود. به دلیل وجود شیر های تنظیم جریان این نوع شیر ها به ندرت در برج های خنک کننده جریان متقاطع به کار می روند و استفاده از آن ها در این نوع برج خنک کننده اجباری نیست. به عنوان یک قانون ، شیر های قطع جریان در محل از لوله کشی قرار گرفته است که مسئولیت آن به عهده کاربر کولینگ تاور است. در برج های خنک کننده بتونی و پیچیده تر ممکن است برخی از شیر های کنترل جریان آب در داخل سیستم یا داخل برج خنک کننده تعبیه شده باشد. به طور کلی وقتی فشار آب پایین باشد از شیر های کشویی در این گونه موارد استفاده می شود.

شیرآلات برج خنک کننده

شیرآلات برج خنک کننده

 

شیر کنترل جریان
شیرهای کنترل جریان برج خنک کننده به عنوان شیر های خروجی به اتمسفر هستند. این شیر ها در انتهای مسیر لوله کشی قرار می گیرند و جهت تنظیم و برابر سازی جریان در سلول ها و بخش های برج های خنک کننده جریان متقاطع به کار می روند. همچنین می توان هر کدام از شیر ها را قطع نمود تا سرویس در آن ناحیه انجام شود در حالی که آب در مابقی سلول ها در حال توزیع است.

انواع-شیر-مورد-استفاده-در-برج-خنک-کننده

شیر آب جبرانی
این نوع از  شیرآلات برج خنک کننده برای جبران آب از دست رفته در کولینگ تاور به کار می روند ، این شیر معمولا توسط سازنده برج خنک کننده روی دستگاه تعبیه می شود و در غیر اینصورت به عهده کاربر برج خنک کن است که آن را در محل مناسب نصب نماید.

جهت خرید یا تامین قطعات برج خنک کننده با پرتو تهویه تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۲۶۹۳۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *