قطره گیر برج خنک کننده

شفت برج خنک کننده
شفت برج خنک کننده
بهمن ۱۰, ۱۳۹۶
حوضچه برج خنک کننده
حوضچه برج خنک کننده
بهمن ۱۴, ۱۳۹۶
نمایش همه
قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر برج خنک کننده (کولینگ تاور)

 

از قطره گیر برج خنک کننده برای جلوگیری از خروج قطرات آب از کولینگ تاور استفاده می شود و همچنین قطره گیرمانع پخش شدن قطرات آب در برج خنک کننده می شود . قطره گیر در قسمت بالای کولینگ تاور و بر روی پدهای تبادل حرارت قرار می گیرد و به وسیله کاهش سرعت حرکت قطره های آب ، از خروج آنها از برج جلوگیری می کند.باید در انتخاب قطره گیر مناسب دقت شود چرا که قطره گیر مناسب تاثیر زیادی در صرفه جویی در مصرف آب دارد .

راندمان قطره گیر با نسبت هدر رفت قطره به نرخ جریان آب مشخص می شود و به پارامترهای مختلفی از جمله: سرعت ثابت هوا و نوع قطره گیر، روش مونتاژ المانهای قطره گیر،طریقه نصب، محل نصب و … بستگی دارد.

قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیر برج خنک کننده

انواع قطره گیر برج خنک کننده

قطره گیرها بر اساس نحوه تولید و شکل قرار گیری المانها به دو نوع تقسیم بندی می شنود:

  1. قطره گیر فیلم (لانه زنبوری) که خودش دارای دو نوع TAP150 و DV150  است
  2. قطره گیر تیغه ایی

قطره گیرهای لانه زنبوری و تیغه ای کولینگ تاور یا برج خنک کننده

تیغه های قطره گیر جهت جلوگیری از پخش ذرات آب و ممانعت از خروج آنها به محیط بیرون از برج خنک کن استفاده می شوند.
قطره گیر ها در دو نوع قطره گیر های سلولی یا قطره گیر های لانه زنبوری (Cellular Type) و قطره گیر های تیغه ای (Blade Type) یا قطره گیرهای پروفیلی ، برای کاربردهای مختلف تولید و طراحی می شوند.
قطره گیرهای نوع شبکه ای(لانه زنبوری) طوری طراحی می شوند که هر کدام از سلولهای آن به دلیل شکل سینوسی خود و تغییر مسیر عبورجریان هوا ، با ایجاد افت فشار کم، ذرات آب را روی دیواره سلول گیر انداخته و از خروج آنها به همراه جریان هوا جلوگیری می کند.

در قطره گیرهای نوع تیغه ای مجموعه ای از پروفیل های سینوسی شکل به وسیله قطره گیرهای نگهدارنده به یکدیگر وصل می شوند به گونه ای که ماژولهای ایجاد شده با تغییر مسیر جریان، قابلیت حذف حداکثر قطرات آب از جریان هوا را بدون صرف هزینه زیاد در انرژی و افت جریان دارا می باشند.

انواع قطره گیر برج خنک کننده توسط شرکت پرتو تهویه ارائه می شود. تیم تخصصی ما بهترین قطعات با بهترین کیفت را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد. برای خرید و یا اطلاع از قیمت قطره گیر برج خنک کننده با شما پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

 مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *