نگهداری برج خنک کننده

برج خنک کننده هیبریدی
برج خنک کننده هیبریدی
مرداد ۲۷, ۱۳۹۷
نرم افزار محاسبه ظرفیت برج خنک کننده
نرم افزار محاسبه ظرفیت برج خنک کننده
شهریور ۲۶, ۱۳۹۷
نمایش همه

نگهداری برج خنک کننده

نگهداری برج خنک کننده

سیستم های خنک کننده اجزای مهم در نیروگاه ها و بسیاری از تسهیلات صنعتی دیگر میباشند. نگهداری و تعمیر برای عملکرد بهتر هر سیستم تهویه مطبوع صنعتی یا تجاری امری حیاتی میباشد. نگهداری برج خنک کننده منجر به افزایش بهره وری انرژی، کاهش هزینه ها و استفاده راحت تر میشود.

فرسایش برج خنک کننده

ریزش و فرسایش دو مکانیسم اولیه رسوب در سیستم های خنک کننده هستند. سیستم های خنک کننده یک محل ایده آل، گرم و مرطوب برای تکثیر میکروبی فراهم می کند.باکتری ها در برج های خنک کننده ، قارچ ها روی و در اجزای چوبی برج خنک کننده و همچنین جلبک ها در محل های مرطوب که در معرض نور خورشید قرار میگیرد، رشد میکنند.

مشکل عمده با میکروب ها، به ویژه باکتری ها این است که هنگامی که آنها روی یک سطح قرار میگیرند، ارگانیزم ها یک لایه پلی ساکارید (لجن) را برای حفاظت از آنها ترشح میکند.این به تنهایی به شدت انتقال حرارت را مهار میکند،اما همچنین از آب خرد شده را جمع آوری می کند و حتی ضخیم تر می شود و تبادل گرما را نیز کاهش می دهد.این ارگانیسم هاو سایر ترکیبات مضر دیگری را تولید میکنند که به طور مستقیم به فلز حمله میکنند. کمبود اکسیژن در محل رسوب امکان در معرض آلودگی قرار گرفتن دیگر مناطق فلز را می دهد. در نتجیه ایجاد حفره در فلز باعث از دست دادن آن میشود.

درمان مناسب میکروبیولوژیکی برای جلوگیری از آسیب رساندن به سیستم خنک کننده ضروری است. مرکز هر برنامه از درمان های میکروبیولوژیک، استفاده از بیوسید (ضد زنگ) قبل از اینکه  این موجودات بتوانند در لوله های مبدل حرارتی و مناطق دیگر قرار بگیرند. کلر برای سالها کارساز بوده،جایی که کلر به آب اضافه میشود، واکنش زیر رخ می دهد.

اسید هیپوکلروئید (HOCI)، عامل کشنده است که با نفوذ به دیواره سلولی و سپس اکسیداسیون اجزای سلولی داخلی عمل میکند.اثر بخشی و قدرت کشتن این ترکیب به واسطه ماهیت تعادل HOCI در آب به شدت تحت تاثیر PH قرار میگیرد.

نگهداری برج خنک کننده

نگهداری برج خنک کننده

کنترل فرسایش

در مورد مقایس و کنترل فرسایش در سیستم های مبتنی بر برج خنک کننده ، تکامل در حال انجام است. برای چهار دهه، شایع ترین برنامه های درمان بر اساس علم شیمی از فسفات های معدنی و ارگانیک (آکا، فسفونات) و واکنش های آند و کاتد های سطوح فلزی برای جلوگیری از فرسایش استفاده میشود.

فرمولاسیون پلیمری حاوی گروه کربوکسیلات به صورت موفقیت آمیز در دهه های مختلف برای کنترل مقادیر کربنات کلسیم (CaCO3) در آب خنک نگهداری شده است.

بازرسی پمپ آب

اکثر سیستم های خنک کننده به یک پمپ آب متصل میشوند تا آب در سیستم پمپاژ کند. این پمپاژ می تواند کارایی عملکرد سیستم تهویه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و همچنین در صورتحسابهای ماهانه انرژی صرفه جویی کند. روغن پمپ و موتور برج خنک کننده در صورت لزوم تعویض و به طور مرتب بازبینی و بررسی کنید.

نتیجه

نگهداری برج خنک کننده در نیروگاه ها و تاسیسات صنعتی بسیار مهم است. کنترل ضعیف سیستم را در معرض آسیب و فرسایش می دهد که هزینه های زیادی در بردارد و حتی گاهی باعث از بین رفتن سیستم میشود.

تکنسین های با تجربه شرکت پرتوتهویه در زمینه ارزیابی ، تعمیر و نگهداری برج خنک کننده مهارت دارند.برای اطلاعات بیشتر با شرکت پرتوتهویه تماس بگیرید.

شماره تماس:  ۰۹۱۲۲۲۶۹۳۰۲

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *